18 października 2023 r. Uniwersytet w Siedlcach gościł delegację z Uniwersytetu w Kutaisi i Uniwersytetu Geomedi z Gruzji. W spotkaniu uczestniczyli: prof. Gocha Tutbieridze – rektor Uniwersytetu w Kutaisi, prof. Tornike Khoshtaria – prorektor ds. międzynarodowych Uniwersytetu Geomedi oraz Irina Kuratishvili – Uniwersytet Geomedi. Ze strony UwS w spotkaniu uczestniczyli prof. dr hab. Mirosław Minkina – rektor UwS oraz dr Radosław Korneć prodziekan Wydziału Nauk Społecznych.

Zasadniczym celem spotkania było omówienie i uszczegółowienie zasad współpracy w zakresie wymiany akademickiej kadry i studentów, a także możliwości utworzenia studiów wspólnych na kierunkach Logistyka, Zarządzanie oraz Bezpieczeństwo międzynarodowe.

Dodatkowo delegacja wykładowców gruzińskich wzięła udział w XX Międzynarodowej Konferencji „International Week” oraz prowadziła warsztaty dla studentów Wydziału Nauk Społecznych.

rektor gosci gruzja male