Mamy przyjemność zaprezentować najnowszą wystawę profesora Tomasza Nowaka, zatytułowaną "Fryz Grecki CD.", która miała swoje uroczyste otwarcie 24 listopada 2023 roku w Galerii Arka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Ta wyjątkowa wystawa jest efektem działań promocyjnych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Siedlcach oraz Uczelniany Ośrodek Kultury. Profesor Tomasz Nowak zabiera nas w podróż do starożytnej Grecji, gdzie jedność natury i idei była manifestowana w formach sztuki, pozostawiając trwały ślad w kulturze ludzkości. Ta jedność stanowiła symbol przymierza między światem duchowym a fizycznym, tworząc życie współczesnego człowieka. To właśnie ta idea stała się motywem przewodnim "fryzu greckiego" autorstwa prof. Tomasza Nowaka. Fryz ten doskonale oddaje przeżycia artysty, jego doświadczenia i emocje podczas procesu tworzenia proponowanych kompozycji.

Kuratorką tej wyjątkowej wystawy jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni i Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach.

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli zasłużony twórca kultury studenckiej siedleckiej uczelni, mgr Tadeusz Goc, dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni i Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach, dr hab. Andrzej Gielarowski, profesor Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie oraz Dziekan Wydziału Filozofii, dr inż. Michał Szanduła, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, mgr Paweł Jakubiec, Dyrektor Biblioteki UR w Krakowie, Marcin Zaporowski, Kierownik Klubu Studenckiego Arka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, mgr Jacek Drążkiewicz, Kierownik Uczelnianego Ośrodka Kultury Uniwersytetu w Siedlcach, a także studenci i goście Galerii Arka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do odwiedzenia tej fascynującej wystawy i podziwiania twórczości profesora Tomasza Nowaka, który przybliżył nam piękno i znaczenie starożytnej greckiej kultury w dzisiejszym kontekście.

Zdjęcia: Dariusz Skiermunt