Zdjęcie z  I Forum EURIPA Polska & 10th EURIPA Rural Health Forum

W dniach 23-25 września na UPH odbyło się I Forum EURIPA Polska pn.:„Medycyna obszarów wiejskich” & 10th EURIPA Rural Health Forum “Understanding our patients - working closely together”. To międzynarodowe wydarzenie umożliwiło wymianę doświadczeń lekarzom, pielęgniarkom, położnym, fizjoterapeutom oraz farmaceutom, którzy wzięli udział w wykładach, seminariach, warsztatach. Pierwszego dnia Forum, mieliśmy zaszczyt gościć Pana Adama Niedzielskiego Ministra Zdrowia.

W wydarzeniu czynny udział wzięli nasi wykładowcy z Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu: dr hab. Andrzej Soroka, prof. uczelni z referatem "Udział aktywności fizycznej w zdrowym stylu życia człowieka"; dr hab. Agnieszka Godlewska, prof. uczelni z referatem "Nordic Walking jako aktywność fizyczna przeciwdziałająca chorobom przewlekłym"; dr hab. inż. Katarzyna Antosik, prof. uczelni z referatem "Zdrowa żywność, czyli jaka? Czy czytanie etykiet to dobry sposób na zachowanie zdrowia?".

Szczegółowe informacje dot. I Forum EURIPA Polska (link).
Szczegółowe informacje dot. 10th EURIPA Rural Health Forum (link).