DSC06990

11 października br. w Sali Senatu UPH w Siedlcach odbyła się inauguracja Kursu przygotowującego do podjęcia studiów w Polsce, edycja 2021/2022. Kurs jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej i prowadzony przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej. W tym roku na kursie gościmy 60 osób z takich krajów, jak: Białoruś, Ukraina, Kazachstan i Turkmenistan.

Młodzież przez cały rok akademicki będzie uczęszczała na zajęcia z języka polskiego, z wiedzy o Polsce oraz na zajęcia z przedmiotów kierunkowych, w tym: matematyka, fizyka, informatyka, podstawy ekonomii i zarządzania, statystyka, podstawy prawa i administracji.

Program kursu przewiduje również szereg wydarzeń kulturalnych i integracyjnych. Wśród nich będą wycieczki do Warszawy i Krakowa, Wieczór Kultur, warsztaty artystyczne i kulinarne.

Ukończenie kursu z pozytywnym wynikiem warunkuje uczestnikom kursu podjęcie studiów na wybranej uczelni w Polsce.

To już 3 edycja kursów, realizowana przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, na zlecenie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Tegoroczny kurs jest wynikiem pozytywnej akredytacji udzielonej naszej Uczelni przez NAWA, uprawniającej do ubiegania się o realizację kursów letnich i rocznych z języka polskiego.

Kierownikiem kursu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka. Opiekę administracyjną Kursu sprawuje Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą.