4 listopada 2023 r. w Sali Senatu Uniwersytetu w Siedlcach miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Dziecięcym UwS, w której uczestniczył Prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Marek Gugała.

To wydarzenie nie tylko stanowiło okazję do celebracji, ale także wyraźnie podkreśliło znaczenie edukacji najmłodszych członków społeczeństwa. Młodzi studenci otrzymali indeksy i wysłuchali wykładu inauguracyjnego na temat historii uczelni i Pałacu Ogińskich.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie początkiem fascynującej naukowej przygody dla naszych najmłodszych studentów. Cieszymy się, że możemy być częścią tego inspirującego procesu edukacyjnego i wspierać rozwój przyszłych liderów i naukowców.