DSC05411

Za nami Jackonalia 2022. Studenci Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach pierwszy raz po pandemii obchodzili swoje święto. Ze względu na sytuację w Ukrainie, w tym roku zrezygnowano z tradycyjnego koncertu. W samo południe Jackonalia otworzył JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina, przekazując studentom berło rektorskie – symbol władzy na Uniwersytecie. Klucze do miasta przekazał Pan Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce. Parlament Studencki zorganizował imprezę pod hasłem „Grill i Chill”, odbyło się wiele konkursów, zawody sportowe i turniej szachowy. Nie zabrakło hymnu siedleckich juwenaliów „I znowu Jackonalia są...” w wykonaniu Tadeusza Goca - wieloletniego kierownika Uczelnianego Ośrodka Kultury. Wybrano Królową UPH - Karolinę Oleksiuk - studentka zoopsychoogii z animaloterapią i zootechniki na Wydziale Agrobioinzynierii i Nauk o Zwierzętach i Króla UPH Przemysława Sapińskiego studenta kierunku inżynieria procesów technologicznych na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Studenci mogli też zobaczyć przedstawienie „Na trzy biurka” Teatru Chwila. Dla kinomanów przygotowano wieczorny seans filmowy. Dla miłośników tańca zorganizowano dyskotekę pod gołym niebem, która trwała do białego rana.
Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim Parlamentowi Studenckiemu, który zorganizował imprezę dopiętą na ostatni guzik. Ogromne brawa również dla studentów, którzy licznie stawili się i wzięli udział we wspólnym świętowaniu tegorocznych Jackonaliów.
Wszyscy studenci podkreślali potrzebę wspólnych spotkań, które integrują społeczność akademicką.