Uniwersytet

Instytut Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach świętuje w tym roku 25 lat swojego istnienia. Z tej okazji, w dniu 29 czerwca br. odbyła się konferencja o charakterze wspomnieniowym, w której uczestniczyli zaproszeni goście, w tym kadra Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, nie zabrakło też byłych pracowników, studentów i absolwentów. Spotkanie rozpoczął dr Artur Niewiadomski - dyrektor Instytutu Informatyki, a następnie głos zabrali JM Rektor UPH w Siedlcach prof. dr hab. Mirosław Minkina, prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk, profesor uczelni, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz dr hab. Cezary Sempruch, profesor uczelni, dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Wykład inauguracyjny pt. „Kariera i dobrobyt: kwestia talentu, szczęścia czy przypadku?” wygłosił prof. dr hab. Franciszek Seredyński wieloletni, zasłużony były nauczyciel akademicki Instytutu Informatyki. W czasie konferencji swoją działalność zaprezentowali również: sponsor główny jubileuszu - firma Red Ocean sp. z o.o., sponsor wspierający - Naiad Water Investments sp. z o.o. oraz sponsor - firma Eastsoft sp. z o.o. Następnie prof. dr hab. inż. Andrzej Barczak przedstawił historię Instytutu Informatyki. Dalsza część spotkania poświęcona była wspomnieniom pracowników o zachowanych w pamięci sytuacjach, zdarzeniach oraz osobach przedstawione w pokazie slajdów oraz zdjęciach z minionych 25 lat.


Konferencja to kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach obchodów 25-lecia Instytutu Informatyki. Jubileusz został zapoczątkowany wystawą fotograficzną  pt. „25 lat minęło…”, której tematem była działalność Instytutu Informatyki na przestrzeni lat. Autorami prac są pracownicy Instytutu, którzy podzielili się zdjęciami z przeszłości na których uwieczniono, m.in. ważne wydarzenia Instytutu, spotkania naukowe oraz codzienne zadania wykonywane przez pracowników Instytutu realizowanych obowiązków. Wystawa umieszczona jest w Akademickiej Galerii Fotografii im. Stefana Skulimowskiego przy ul. Sienkiewicza 51, dla odwiedzających będzie dostępna do końca 2023 r.


25 lat działalności Instytutu Informatyki to ogromny wysiłek i dorobek wielu osób, zarówno w wymiarze zbiorowym oraz indywidulnym, a także bezcenne doświadczenia i satysfakcja z osiąganych sukcesów z codziennej, niełatwej pracy dydaktycznej, organizacyjnej i naukowej. Wymiernym efektem zaangażowania wszystkich pracowników jest ponad 1000 absolwentów, którzy ukończyły studia na kierunku Informatyka oraz Inżynieria Procesów Technologicznych. To właśnie z myślą o nich, w ramach obchodów jubileuszu. organizowany jest zjazd absolwentów, który zaplanowany jest na 2 grudnia 2023 r. Serdecznie zapraszamy do udziału, szczegóły wkrótce na stronie https://ii.uph.edu.pl

 

Fotogaleria: