W dniach 12-14 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbyła się jubileuszowa, XXX Narodowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych - to najważniejsze i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie dedykowane sektorowi hodowlanemu. Organizatorami wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt, Związki Hodowców Zwierząt oraz Grupa MTP. Podczas tej edycji zaprezentowano niemal 1500 sztuk zwierząt, które podziwiało prawie 22 tys. gości. Trzydniowe święto hodowców od lat skupia wybitne grono hodowców prezentujących zwierzęta oraz producentów i dystrybutorów prezentujących najnowszą technologię i rozwiązania wykorzystywane w rolnictwie czy chowie zwierząt. Wystawa to również czas poszukiwań nowych rozwiązań oraz zdobywania wiedzy podczas spotkań ze znanymi w kraju autorytetami naukowymi. Naszą uczelnię, podczas XXX Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, reprezentowały prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, która przewodniczyła zespołowi sędziowskiemu ds. oceny drobiu oraz dr hab. Dorota Banaszewska, prof. uczelni - dyrektor Instytutu Zootechniki i Rybactwa Wydziału Agrobioinżynierii  i Nauk o Zwierzętach. Za zgodą JM Rektora UPH prof. dr hab. Mirosława Minkiny, patronat naukowy nad ekspozycją i oceną drobiu objął Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Wystawa była okazją do promowania naszego Uniwersytetu, a w szczególności Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa oraz Instytutu Zootechniki i Rybactwa. Panie Profesor uczestniczyły w panelach dotyczących chowu zwierząt, m.in. w spotkaniu z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panem Lechem Kołakowskim oraz w ramach oceny drobiu z Panią Olgą Michalik-Rutkowską, komisarzem wystawy ds. oceny drobiu, reprezentującą Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga wygłosiła wykład pt. „Czegóż od życia może chcieć kura”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.