20 listopada 2023 r. w Uniwersytecie w Siedlcach odbyła się 1. Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  pod tytułem: „Bezpieczeństwo zdrowotne w gabinetach kosmetycznych i tatuażu”, zorganizowana przez Uniwersytet (Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, Wydział Nauk Społecznych) i  Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach . Celem konferencji było zwiększenie świadomości i podniesienie poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego w gabinetach kosmetycznych i tatuażu.

Patronami Honorowymi wydarzenia byli  Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu w Siedlcach  prof. dr hab.  Mirosław Minkina oraz Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

W konferencji uczestniczyli Pani Joanna Like, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, Pani Anna Mościcka-Wardak, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, Pan Adam Skup, Dyrektor Delegatury w Siedlcach, Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pan Dariusz Kierzkowski Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Siedlcach, Henryk Brodowski, Wójt Gminy Siedlce, Pani Małgorzata Medak, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, dr Agnieszka Gąsowską-Bodnar, Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach, Pan Marcin Kulicki, Prezes Zarządu Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Sp. z o.o. w Siedlcach.

Na konferencji swoje wystąpienia zaprezentowali przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu w Siedlcach, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Siedlcach, Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, SPZOZ w Siedlcach i  Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, Oddział w Siedlcach.

Wydarzeniu naukowemu towarzyszyła wystawa obrazów studentów kierunku sztuki plastyczne  Uniwersytetu w Siedlcach oraz pacjentów Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz partnerom za ich znaczący wkład w organizację konferencji.