16 listopada 2023 roku w Sali Widowiskowej Bemowskiego Centrum Kultury odbyła się konferencja naukowa pt. „Realizacja polityki w zakresie administracji, kształtowania przestrzeni publicznej, usług czasu wolnego w ramach Strategii #Warszawa 2030”. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu w Siedlcach oraz Urząd Dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy. Gości powitali Urszula Kierzkowska, Burmistrz Dzielnicy Bemowo miasta stołecznego Warszawy i dr hab. Arkadiusz Indraszczyk, dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UwS. Otwarcia konferencji dokonała dr hab. Malina Kaszuba prof. uczelni, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach.

Podczas konferencji zaprezentowano najnowsze badania prowadzone przez referentów, jak i omówiono przykłady usług publicznych realizowanych przez samorządy terytorialne. Wszystkie referaty wygłoszone na konferencji zostaną opublikowane w monografii zbiorowej pt. "O politykach publicznych, czasie wolnym i kształtowaniu przestrzeni publicznej" wydanej w Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu w Siedlcach, która ukaże się w grudniu 2023 r.

Szczegółowa relacja z wydarzenia: https://inpa.uws.edu.pl/655-konferencja-naukowa-realizacja-polityki-w-zakresie-administracji-ksztaltowania-przestrzeni-publicznej-uslug-czasu-wolnego-w-ramach-strategii-warszawa-2030-16-listopada-2023-r