W dniu 16 marca 2023 r. odbyła się Konferencja Naukowa pod tytułem "Prawo, jako narzędzie zarządzania w systemie oświaty".

Organizatorami tego wydarzenia naukowego był Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Wydział Nauk Społecznych UPH w Siedlcach, Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli w Siedlcach oraz Studenckie Koło Naukowe Pasjonatów Prawa „THEMIS”

Konferencja skierowana została do dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników instytucji systemu oświaty z terenu Siedlec oraz gmin ościennych. Obrady konferencji zaszczycił swoją obecnością Pan Adam Skup – dyrektor Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który w imieniu Pani Kurator Aurelii Michałowskiej objął konferencję patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

W konferencji wzięli udział pracownicy Instytutu Nauk o Polityce i Administracji. Ks. dr Marcin Bider wygłosił referat nt. „Seksualne wykorzystanie w szkole. Administracyjne procedury postępowania”, dr Artur Olszewski nt. „Współdziałanie w systemie oświaty”, zaś mgr Piotr Żywiecki nt. „Praktyczne problemy ochrony uczniów w świetle ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym. Wybrane zagadnienia.”

Tegoroczna konferencja stanowi pierwszą z cyklu konferencji planowanych przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji, Wydział Nauk Społecznych UPH w Siedlcach a poświęconych problematyce szeroko pojętego prawa oświaty.