W dniach 25 - 27 października 2022 roku prof. dr hab. Barbara Biesiada-Drzazga, Prorektor ds. Studiów oraz mgr Edyta Żydak, kierownik Działu Organizacji Studiów, uczestniczyły w Spotkaniu Grupy Dydaktycznej Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych zorganizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
W spotkaniu uczestniczyli również Prorektorzy i kierownicy Działów zajmujących się szeroko rozumianą dydaktyką z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Podczas spotkania omawiano m.in. kwestię organizacji kształcenia wobec zmian wprowadzonych ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Konfrontowano różne rozwiązania organizacyjne i porównywano ich efektywność. Każdy z nas zaprezentował strukturę organizacyjną uczelni, podział kompetencji i podsumował zmiany w stosunku do poprzednio funkcjonujących rozwiązań.
Spotkanie odbywa się cyklicznie, jednak tym razem z uwagi na pandemię, spotkaliśmy się po dwuletniej przerwie. Mamy nadzieję, że wrócimy do regularnych spotkań, które niewątpliwie pozwoliły na wymianę bardzo ważnych informacji i spostrzeżeń.