zd tytulowe

W dniach 15-17 grudnia 2021 przez Wydział Nauk Społecznych został zorganizowany projekt International Week 2021. Projekt ten współorganizowany był z Faculty of Management National University of Political Studies and Public Administration z Rumunii oraz Institute of Rural Development and Sustainable Economy Hungarian University of Agriculture and Life Sciences Kaposvár z Węgier.

Projekt International Week od lat realizuje cel naukowy i dydaktyczny. W tym roku odbyła się już XIX edycja projektu. W dniu 15 grudnia 2021 online odbyła się XIX Międzynarodowa Konferencja Naukowa na temat “CURRENT CHALLENGES FOR HUMAN ACTIVITY” AN INTERDISCIPLINARY APPROACH. W konferencji uczestniczyli naukowcy z Kanady, Irlandii, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii, Rumunii, Węgier, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Gruzji, Turcji, Cypru i oczywiście z Polski. Mimo różnic czasowych, szerokości geograficznych udało się naukowcom aktywnie uczestniczyć w konferencji.

W kolejne dni, 16 i 17 grudnia były realizowane warsztaty dla studentów prowadzone przez gości - naukowców z zagranicznych i krajowych jednostek naukowych. W tym roku była bardzo szeroka oferta dla studentów, odbyło się  25 warsztatów. Warsztaty odbywały się równolegle online. Studenci brali udział w wybranym przez siebie wcześniej warsztacie. Zainteresowanie studentów było bardzo duże. Ponad 600 studentów Wydziału Nauk Społecznych (studiów I i II stopnia, studiów stacjonarnych i niestacjonarnych)  różnych kierunków wzięło udział w warsztatach. W warsztatach brali udział nie tylko studenci naszego uniwersytetu ale również studenci z Kastamonu University, Beykent University,  Sinop University, Istanbul University, National University of Political Studies and Public Administration, Hungarian University of Agriculture and Life Sciences, Kaposvár. Po tak udanym Tygodniu Międzynarodowym w 2021 roku, w kolejnym roku z pewnością odbędzie się  XX International Week.