Uniwersytet

Okres świąteczny to wyjątkowy czas spotkań w gronie najbliższej rodziny, znajomych oraz czas wspólnego radowania się i kolędowania. Doskonałą okazją do tego był „Międzykulturowy Koncert Świąteczny”, który odbył się w dwu odsłonach w dniach 15 i 19 grudnia 2022 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Celem koncertu była integracja wspólnoty Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ze społecznością miasta Siedlce oraz wspólne celebrowanie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W koncercie uczestniczyli studenci, stypendyści programu Erasmus+, pracownicy Uniwersytetu wraz z rodzinami, jak również mieszkańcy miasta Siedlce. 

Podczas koncertu, na scenie wystąpili: Tomasz Stefaniuk (gitara, śpiew), Julia Stefaniuk (pianino, śpiew), Katarzyna Stefaniuk (śpiew), Natalia Parapura (śpiew), Michał Zieliński (skrzypce, śpiew), Natalia Kosnowska (pianino, śpiew) oraz Chór Miasta Siedlce, pod dyrekcją Justyny Kowyni.

Wykonawcy zaprezentowali zróżnicowane kulturowo utwory świąteczne w  językach:  polskim, angielskim, łacińskim, włoskim i ukraińskim. Dzięki uprzejmości Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UPH kolędy tłumaczone były również na polski język migowy.  Wydarzenia zostały zrealizowane przez zespół Welcome Center UPH oraz Biuro Rektora. 

W wydarzeniu muzycznym, na zaproszenie Jego Magnificencji, prof. dr hab. Mirosława Minkiny, Rektora UPH, uczestniczyli m.in.: Ich Ekscelencje Bp. Kazimierz Gurda i Bp. Grzegorz Suchodolski,  Prezydent Miasta, Pan Andrzej Sitnik, Komendant Miejski Straży Pożarnej, st. bryg. Andrzej Celiński, Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Siedlcach, płk. Tomasz Frankowski.

Koncerty stanowiły część Projektu „Welcome to UPH”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Welcome to Poland 2021 Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.