narodowe czytanie 2022, na zdjęciu dr hab. inż Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczeni, prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą

3 września br. w naszym Uniwersytecie odbyło się Narodowe Czytanie dzieła Adama Mickiewicza "Ballady i romanse". Akcja Narodowego Czytania to ogólnopolskie wydarzenie, organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku, pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku, tradycyjnie zaprosiliśmy do wspólnej lektury naszych pracowników, studentów, doktorantów oraz przedstawicieli władz lokalnych, siedleckich instytucji i mediów. Czytanie rozpoczął dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk, prof. uczelni - Prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą. Kolejne utwory czytali: Tomasz Hapunowicz - prezes Mostostal Siedlce, Anna Kaszuba - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Marcin Jabłkowski - kierownik Redakcji Wiadomości w Katolickim Radio Podlasie, Dariusz Stopa - dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Tomasz Skóra, Barbara Jakubczyk - rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego, Robert Chojecki - wiceprzewodniczący Rada Miasta Siedlce, Henryk Brodowski - wójt gminy Siedlce, dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni - dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Cezary Sempruch, prof. uczelni - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Małgorzata Komar - wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, Piotr Nojak - student filologii polskiej, kpt. Urszula Łuka z Zakładu Karnego w Siedlcach, nadkom. Agnieszka Świerczewska oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, Justyna Janusz z Tygodnika Siedleckiego, Beata Głozak z Radia dla Ciebie, Magda Szewczuk z Radia Eska Siedlce, Ewa Ryłko z TV Wschód, Marek Gorzała - przewodniczący Rady Powiatu Siedleckiego, dr Barbara Stelingowska z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.

Spotkanie ubarwiły ballady na gitarze w wykonaniu mgr. Tadeusza Goca oraz inspirowane epoką romantyzmu utwory muzyczne na pianinie w wykonaniu Dariusza Krzęcio - doktoranta Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Spotkanie poprowadzili mgr Dorota Kaczorek - doktorantka Szkoły Doktorskiej w dyscyplinie nauki chemiczne oraz dr Rafał Dmowski - dyrektor Archiwum UPH.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia za rok!