Narodowe Czytanie w pałacu Ogińskich 2021

4 września w naszym Uniwersytecie odbyło się Narodowe Czytanie dzieła Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Do wspólnego czytania zaprosiliśmy naszych pracowników, studentów, doktorantów oraz przedstawicieli władz lokalnych i siedleckich instytucji. Nasi goście po mistrzowsku wcielili się w postaci!

I akt czytali: p. Anna Kaszuba - kierownik Delegatury w Siedlcach Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina, p. Agnieszka Borkowska - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, p. Dorota Kaczorek - doktorantka Szkoły Doktorskiej, p. Paulina Kozioł - absolwentka kierunku turystyka i rekreacja, p. Joanna Soćko - dziennikarka Radia ESKA i p. Barbara Jakubczyk - rzecznik prasowy Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o. o.

Do czytania II aktu zaprosiliśmy: p. Monikę Kowalczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach, p. dr hab. Tamarę Zacharuk, prof. uczelni -  prorektor ds. rozwoju i promocji, p. Roberta Chojeckiego - wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, p. Angelikę Lange z TV Wschód, p. dr Magdalenę Rudnicką aspirant sztabowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, p. Annę Siliwoniuk z Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Akt II odczytali: p. Marta Kubiszyn z IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, p. Jacek Janusiewicz z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Siedlce, p. Beata Głozak - dziennikarka Radia Dla Ciebie, p. Lidia Stachowicz z Uniwersytetu Otwartego, p. aspirant Wioletta Kosyl z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, p. Katarzyna Stępniak - kierownik Działu Kadr Zakładu Karnego w Siedlcach, p. Magdalena Trandziuk z Biura Karier.

Pomiędzy aktami, wysłuchaliśmy improwizacji inspirowanej epoką Dulskich, w wykonaniu p. Dariusza Krzęcio - doktoranta Szkoły Doktorskiej. Spotkanie poprowadzili dr Beata Gałek - kierownik Działu Promocji i Komunikacji i rzecznik prasowy oraz dr Rafał Dmowski - dyrektor Archiwum UPH.