15 czerwca 2023 roku w murach Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyła się I ogólnopolska konferencja naukowo-praktyczna Air Cargo 2023 - Wykwalifikowana kadra - rozwój pracowników w obszarze frachtu lotniczego. To pierwsza taka konferencja skupiająca przedstawicieli łańcucha logistycznego cargo, studentów kół naukowych związanych z transportem lotniczym oraz uczelni. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele branży transportu lotniczego, w tym: LOT Cargo, Lotnisko Chopina w Warszawie, Mazowiecki Port Lotniczy Modlin, Centralny Punkt Komunikacyjny, Expeditor Polska Sp. z o.o., Emirates SkyCargo.

Celem  konferencji było propagowanie wiedzy na temat sektora transportu lotniczego Cargo oraz zacieśnienie współpracy między uczelnią a biznesem.

Wydarzenie skierowano do studentów kierunków studiów TSL uczelni z całej Polski.