We wtorek 28 listopada br. w studenckim klubie PeHa odbyła się zorganizowana przez Wydawnictwo Naukowe UwS promocja książki „Rosyjskie instrumentarium wpływu, nękania i prowokacji”. Autorem publikacji jest prof. Mirosław Minkina, Rektor Uws, znawca problematyki bezpieczeństwa międzynarodowego, a szczególnie polityki bezpieczeństwa i obrony Federacji Rosyjskiej oraz rosyjskich służb specjalnych.

Monografia poświęcona nękaniu, operacjom wpływu i rosyjskim prowokacjom oraz zawarta w niej analiza jednoznacznie wskazuje, że Rosja jest państwem które nie pogodziło się z porządkiem światowym zarówno tym ukształtowanym po drugiej wojnie światowej, jak i porządkiem ustanowionym po zimnej wojnie. Do jego negowania wykorzystywała i wykorzystuje różnorodne instrumentarium, do którego należy zaliczyć między innymi: werbowanie agentury i lokowanie agentury wpływu, zaśmiecanie przestrzeni informacyjnej fałszywymi i spreparowanymi informacjami, uderzenia w infrastrukturę informatyczną, szantażowanie przerwaniem dostaw energii, ingerencje w wybory czy groźby użycia siły.

Czytelnicy aktywnie włączyli się w dyskusję, zadając wiele pytań. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli otrzymać pamiątkowe dedykacje od autora.

Książka jest do nabycia w siedzibie Wydawnictwa Naukowego (DS 5, ul. Żytnia 17/19) lub za pośrednictwem sklepu internetowego: https://wydawnictwo.uph.edu.pl/pl/p/Rosyjskie-instrumentarium-wplywu%2C-nekania-i-prowokacji/759.

Publikacja dostępna jest również w formie e-booka w wybranych księgarniach internetowych. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.