15 czerwca br. studentki z Koła Naukowego Pielęgniarstwa, działającego na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu w Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Dolina" przy ul. Sokołowskiej 30 w Siedlcach. Spotkanie miało na celu przełamanie strachu przed wizytą w szpitalu i przychodni.

Studentki przygotowały dla przedszkolaków popularne procedury medyczne: zbadanie parametrów, takich jak temperatura, saturacja czy ciśnienie tętnicze krwi, badanie fizykalne, jakim jest osłuchiwanie klatki piersiowej za pomocą stetoskopu, wykonanie badań obrazowych, przyniesionym przez dzieci pluszakom za pomocą przygotowanego na tę okazję rentgenu oraz opatrywanie i bandażowanie chorych łapek i nóżek swoich misiów. Ponadto dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi pracownicy ochrony zdrowia, przymierzając odzież ochronną noszoną podczas operacji.

Liczymy, że spotkanie pomoże w przezwyciężeniu strachu, a studentki pielęgniarstwa zdobędą cenne doświadczenia w pracy z małymi pacjentami.

Jest to początek akcji, a studenci pielęgniarstwa będą systematycznie odwiedzać przedszkolaki.