W niedzielę, 4 czerwca w Pałacu Ossolińskich – obecnej siedzibie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbył się piknik rodzinny na powitanie lata. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Gminy Rudka, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. Krzysztofa Kluka W Rudce, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce i Nadleśnictwa Rudka. Można było zobaczyć i skosztować potraw, które serwowano w szlacheckich domach, występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych, a także  obejrzeć wystawy rękodzieła ludowego i artystycznego oraz sprzętu rolniczego. W wydarzeniu uczestniczył również Pan Dariusz Piątkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W ramach współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, nie zabrakło tam również Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczelnię reprezentował  Prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Marek Gugała, a Wydział Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach  - dziekan - dr hab. inż. Jacek Sosnowski, prof. uczelni wraz z wydziałowymi koordynatorami. Przedstawiliśmy ofertę edukacyjną Uczelni i Wydziału. Nie zabrakło również bardzo miłych akcentów w postaci spotkań i rozmów z naszymi absolwentami.