21 maja 2023 roku studentki Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (zawodniczki PMKS Nike Węgrów) uczestniczyły w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w siatkówce plażowej. We współzawodnictwie uczestniczyły 33 pary żeńskie, które rywalizowały o miejsce w gronie reprezentacji Mazowsza. Siatkarki naszej Uczelni zakwalifikowały się do najlepszej 12-tki i tym samym wywalczyły awans do Akademickich Mistrzostw Polski Strefy B. 29 maja 2023 dziewczęta zmierzą się z reprezentacjami województw: łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Studentki w trakcie trwania rozgrywek miały możliwość zmierzenia się z parami, które zajęły wysokie miejsca w ubiegłorocznych finałach Akademickich Mistrzostwach Polski.

Uczelnie reprezentowały: Ilona Betke, Weronika Dutkiewicz, Matylda Grabowska, Monika Karnicka, Jagoda Michałek, Dominika Surlit.

Drużyna żeńska zajęła 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!