Za nami 6. Edycja Turnieju Matematycznego MateMAXUS, którego  pomysłodawcami i głównymi organizatorami są Uniwersytet w Siedlcach – Instytut Matematyki, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Siedlcach.

Konkurs, rozegrany w terminie 23-30 listopada 2023 r.,  został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Rektora Uniwersytetu w Siedlcach, Starosty Siedleckiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

Turniej przeprowadziła komisja konkursowa w składzie: Agnieszka Protasiuk (SP4) Katarzyna Karpiarz (ZSP3) oraz dr Marek Siłuszyk (UwS).

Tegoroczna edycja odbyła się w kategorii szkół podstawowych dla klas 4-8 oraz dla klas 1-4 szkół średnich. W Turnieju wzięły udział szkoły: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 10, SP 12, Katolicka SP, SP Aleksander, SP STO, ZO Nowe Iganie, ZOW Strzała, SP Żelków- Kolonia, ZO Golice, ZSP Suchożebry oraz szkoły średnie: I LO, II LO, IV LO, I KLO, ZSP 3 i ZSP 6.

W turnieju wzięło udział łącznie 288 uczestników, w tym 228 ze szkół podstawowych oraz 60 ze szkół średnich. Rywalizacja odbywała się w systemie pucharowym. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do turnieju oraz wszystkim uczniom za udział.

Podsumowanie i wręczenie dyplomów i nagród, odbyło się 13 grudnia 2023 r. w auli Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UwS.

Nagrody dla laureatów turnieju ufundowali: Rektor UwS, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, Dyrektor Instytutu Informatyki UwS, Rada Rodziców prze ZSP3, Rada Rodziców prze SP4, Prezydent Miasta Siedlce, Starosta Siedlecki, a także  Sklepy Meblowe Emilia, Prezes Zarządu Mostostal Siedlce, Agencja Rozwoju Miasta Siedlce, Sieć Kin Helios, Agent Ubezpieczeniowy PZU Wolski.

LAUREACI  VI TURNIEJU MATEMATYCZNEGO MateMAXUS:

Szkoły Podstawowe
Klasy IV:
I miejsce   - Zespół Szkół Publicznych w Suchożebrach (Kacper Mazurek, Michał Walczuk, Joanna Zalewska)
II miejsce - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach (Maciej Mikiciuk, Filip Lasota, Kajetan Knapiuk)
III miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach (Jakub Miler, Antoni Domański, Krzysztof Rago)

Klasy V:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach (Amelia Walczuk, Szymon Miroński, Łucja Podgajna)
II miejsce - Zespół Oświatowy w Golicach (Gabriela Bałkowiec, Maximilian Radoi, Łukasz Wrona)
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 10 w Siedlcach (Maciej Jezierski, Olga Radzikowska, Liliana Dymowska)

Klasy VI:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach (Matylda Matejuk, Patryk Płudowski, Miłosz Grudziński)
II miejsce - Zespół Oświatowy w Żelkowie – Kolonii (Mikołaj Karpik, Wojciech Karczewski, Mateusz Gołębiowski)
III miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach (Krzysztof Krasuski, Michał Skolimowski, Franciszek Radziszewski)

Klasy VII:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12 w Siedlcach (Magdalena Sawicka, Hanna Noceń, Kornel Arct)
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Siedlcach (Aleksandra Maciołek, Norbert Wójtowicz, Paweł Matłacz)
III miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 7 w Siedlcach (Lena Sławińska, Jan Łagodzin, Maksymilian Skolimowski)

Klasy VIII:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach (Jan Miroński, Tobiasz Boguszewski, Bartosz Jakubiak)
II miejsce  - Katolicka Szkoła Podstawowa w Siedlcach (Aleksander Beczek, Mikołaj Bartyś, Patryk Lipiński)
III miejsce - Zespół Szkół Publicznych w Suchożebrach (Grzegorz Staszewski, Julia Rudnicka, Piotr Nasiłowski)

Szkoły średnie:

Klasy I:
I miejsce  - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach (Krzysztof Księżopolski Przemysław Sprzączak, Julia Taraszewska)
II miejsce - I LO w Siedlcach (Franciszek Boguszewski, Karolina Wąsowska, Maria Zdrojewska)
III miejsce - IV Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach (Jan Suchodolski, Bartosz Strus, Łukasz Sankowski)

Klasy II:
I miejsce - I LO w Siedlcach (Dominik Demiańczuk, Kacper Prokurat, Natalia Filipowicz)
II miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach (Katarzyna Wasilewska, Marzena Pietruszewska, Piotr Szymanek)
III miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach (Rafał Krasuski, Mateusz Majek, Bartosz Szymański)

Klasy III:
I miejsce  - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach (Milena Orzyłowska, Dawid Jezierski, Gabriel Bujak)
II miejsce - I LO w Siedlcach (Michalina Antosik, Mikołaj Kosiński, Bartosz Masiak)
III miejsce - II LO w Siedlcach (Dominik Gołęgowski, Bartłomiej Krasuski , Aleksander Piotrowicz vel Piotrowski)

Klasy IV:
I miejsce - I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach (Michał Szponar, Kuba Matejczuk, Kamil Zubkowicz)
II miejsce  - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Siedlcach (Mateusz Gołąb, Mateusz Bareja, Jonatan Niedźwiedź)
III miejsce  - I LO w Siedlcach (Konrad Skwierczyński, Bartłomiej Burgs, Dominik Rojek)

Gratulujemy zwycięzcom!

Po wręczeniu dyplomów i nagród organizatorzy przygotowali dla dzieci i młodzieży warsztaty matematyczne „ Z matematyką przez Europę.”, które przeprowadzili studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Matematyki GRAF.

Zachęcamy do udziału w turnieju za rok.