Umowa o współpracy z Mostostalem Siedlce

20 czerwca 2022 r. prof. dr hab. Mirosław Minkina, rektor UPH oraz Tomasz Hapunowicz, prezes zarządu Mostostal Siedlce Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. z Mariuszem Grudą, wiceprezesem zarządu podpisali umowę o współpracy, mającą na celu zbliżenie świata nauki i biznesu, a także osiągnięcie efektu synergii w zakresie transferu wiedzy do technologii. W spotkaniu uczestniczyli dr hab. inż. Zbigniew Karczmarzyk prof. uczelni - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą,  dr hab. Cezary Sempruch prof. uczelni - dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH, Michał Kowal - kanclerz UPH, Katarzyna Sobolewska - kierownik Biura Rektora i dr Beata Gałek rzeczniczka prasowa UPH.

Rektor Uniwersytetu oraz Prezes Mostostalu Siedlce podkreślili znaczenie współpracy największego ośrodka akademickiego i największego zakładu produkcyjnego w regionie. Połączenie interdyscyplinarności prowadzonych w Uniwersytecie badań i doświadczeń Mostostalu Siedlce, przedsiębiorstwa należącego do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych, wraz z jego potencjałem produkcyjnym otwiera wiele możliwości w zakresie wspólnych działań i wsparcia merytorycznego w procesach technologicznych, inżynierii produkcji, informatyzacji i zarządzania.