22 listopada 2022 r. prof. dr hab. Zbigniew Karczmarzyk - prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podpisał umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS Wioski Dziecięce w Polsce” z siedzibą w Warszawie, reprezentowanym przez Jarosława Świerczewskiego - dyrektora Programu SOS Wiosek Dziecięcych Siedlce i Magdalenę Błażejczyk zastępcę dyrektora ds. pedagogicznych.
Uniwersytet zobowiązał się do udzielania merytorycznego wsparcia naukowo-badawczego, udziału w konsultacjach w obszarze pedagogiki integracyjnej, socjalizacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością; inicjowania przedsięwzięć w zakresie organizacji wsparcia dla dzieci objętych pomocą Stowarzyszenia oraz przebywających w pieczy zastępczej.
Stowarzyszenie będzie opiniować projekty programów studiów i innych form kształcenia, a także umożliwi odbywanie przez studentów UPH praktyk studenckich w Stowarzyszeniu.
Ze strony Uniwersytetu jednostką organizacyjną na bieżąco współpracującą ze Stowarzyszeniem będzie Instytut Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych.
W spotkaniu uczestniczyli również prof. dr hab. Marek Gugała - prorektor ds. studiów, dr hab. Malina Kaszuba prof. uczelni – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Anna Klim- Klimaszewska prof. uczelni.