26-27 września 2023 r. odbyła się kolejna, ósma edycja warsztatów z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowanych przez Centrum Języków Obcych (mgr Agnieszka Laszuk, mgr Joanna Madej-Borychowska). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UPH prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Tegoroczne Warsztaty cieszyły się wyjątkową popularnością. Do udziału zgłosiło się ponad siedmiuset uczestników (grup uczniów szkół średnich wraz z nauczycielami), z czego około 500 osób wzięło udział w warsztatach stacjonarnych. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Siedlec, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Garwolina, Rudki oraz Sokołowa Podlaskiego. Zdalnie łączyły się klasy z Siedlec, Łukowa, Sokołowa Podlaskiego oraz Ciechanowa.

Warsztaty otworzyła Pani mgr Agnieszka Laszuk, Kierownik Centrum Języków Obcych, która powitała uczestników. Warsztaty stacjonarne z języka angielskiego poprowadziły: mgr Agnieszka Laszuk, mgr Joanna Madej-Borychowska oraz mgr Agnieszka Wróbel. Drugiego dnia odbyły się wystąpienia online prowadzone przez dr Ewę Borkowską oraz dr Sylwię Grądzielewską. Omawiane zagadnienia dotyczyły wybranych zagadnień dotyczących języka angielskiego i rosyjskiego oraz kultury tych obszarów językowych.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy na kolejne – IX Warsztaty za rok!