W dniach 23 – 25 listopada 2023 r. nasz Chór Akademicki Vocalis gościł Pana Nicolasa Boisseliera – Attache kulturalnego i dyrektora Instytutu Francuskiego w Warszawie, który przeprowadził dla naszych studentów warsztaty wokalne. Studenci odbyli zajęcia z emisji głosu, pracowali nad utworami wokalnymi poznając również muzykę francuską.

Pan Nicolas Boisselier z wykształcenia jest dyrygentem chóralnym. Ukończył Uniwerytet Muzyczny w Warszawie oraz Sorbonne w Paryżu. Był menagerem Narodowej Orkiestry Pays de Loir.

Natomiast w dniu 25 listopada br. na koniec warsztatów nasz Chór połączył „siły” z Chórem parafialnym Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach i wspólnie poznawali muzykę francuską. Nasi młodzi chórzyści mogli podwójnie skorzystać podczas tych warsztatów: ćwiczyli pod okiem dwóch wspaniałych dyrygentów – Pana Nicolasa Boisseliera i Pani Agnieszki Komorowskiej (kierownik i opiekun naszego Chóru) oraz mogli korzystać z doświadczenia wokalnego swoich starszych kolegów z zaprzyjaźnionego Chóru.

Wszystkich zainteresowanych: studentów i pracowników UwS uprzejmie informujemy,
że nabór do naszego Chóru trwa
Serdecznie zapraszamy!