W dniu 18 listopada 2022 roku studenci kierunku Rolnictwo na Wydziale Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach uczestniczyli w wyjeździe dydaktycznym do Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Skierniewicach. Instytut Ogrodnictwa – PIB został utworzony 1 stycznia 2011 roku na mocy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez połączenie dwóch instytutów naukowych o długoletniej tradycji i bogatym dorobku naukowym: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka oraz Instytutu Warzywnictwa im. Emila Chroboczka. Instytut Ogrodnictwa – PIB jest nie tylko największym centrum nauk ogrodniczych w Polsce, ale także europejskim centrum badań ogrodniczych. Prowadzi badania w zakresie warzywnictwa, sadownictwa, roślin ozdobnych i pszczelnictwa. Studenci zwiedzili innowacyjne centra badawczo-rozwojowe Instytutu – Centrum Przetwórstwa Produktów Ogrodniczych i Regionalne Centrum Bioróżnorodności Ogrodniczej, zapoznali się z infrastrukturą badawczą i badaniami prowadzonymi w Zakładzie Uprawy i Nawożenia Roślin Ogrodniczych, Zakładzie Mikrobiologii i Ryzosfery, Zakładzie Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców i Warzyw oraz w Pracowni Genetyki i Hodowli Roślin Sadowniczych. Wizyta studentów w Instytucie Ogrodnictwa – PIB zakończyła się spotkaniem z dyrektorem Instytutu prof. dr hab. Dorotą Konopacką i zastępcą dyrektora ds. naukowych prof. dr hab. Stanisławem Kaniszewskim, i zwiedzaniem Pałacu Prymasowskiego wybudowanego w latach 1610-1619, który jest siedzibą Dyrekcji Instytutu. W wyjeździe uczestniczyli: dr hab. inż. Jacek Sosnowski – Dziekan Wydziału Agrobioinżynierii i Nauk o Zwierzętach, dr hab. inż. Krzysztof Pakuła – zastępca Dyrektora Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa, prof. dr hab. Wanda Wadas – członek Rady Naukowej Instytutu Ogrodnictwa – PIB.