JM Rektor UPH prof. dr hab. Mirosław Minkina, dr hab. Malina Kaszuba, prof. uczelni – dziekan Wydział Nauk Społecznych UPH Siedlce, dr Marcin Chrząścik – prodziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr hab. Stanisław Topolewski prof. uczelni – dyrektor Instytutu Nauk o Bezpieczeństwie, dr hab. Grzegorz Pietrek, prof. uczelni – dyrektor Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości, dr Radosław Korneć – zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości odbyli wizytę studyjną na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie na Litwie.

Delegacja wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „International seminar "Different models of the Cooperation and Integration".

Podczas wizyty JM Rektor prof. dr hab. Mirosław Minkina spotkał się z JM Rektorem Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie prof. Juozas Augutis oraz Panią Kanclerz prof. Astridą Miceikiene w celu omówienia płaszczyzn współpracy w zakresie naukowym, badawczym, dydaktycznym i organizacyjnym. W ramach wspólnych działań planowane są interdyscyplinarne projekty naukowe, badawczo-rozwojowe i edukacyjne.