Wystawa prezentuje prace wykonane przez studentów Sztuk Plastycznych na zajęciach z malarstwa pod opieką profesora Mikołaja Bielugi.

Zebrane obrazy ukazują zmagania adeptów sztuki, ich poszukiwanie własnego ja, progres, który dokonał się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Większość prac skupia się na temacie postaci, ale nie brak też martwej natury i elementów wnętrza architektury. W prezentowanej twórczości można zauważyć, że główną rolę odgrywa tu gra świateł oraz wzajemne relacje między różnymi, często kontrastującymi ze sobą barwami. Otaczająca nas rzeczywistość została tu ukazana za pomocą plam, na rzecz których zmniejszono nacisk kładziony na posługiwanie się charakterystyczną dla technik rysunkowych linią oraz rzeczywiste odwzorowanie kształtów. Dzięki temu, że wystawa gromadzi wiele osób, można zobaczyć ciekawy przekrój prac, które mimo powtarzających się tematów i wykorzystywanej we wszystkich obrazach farbie akrylowej,  cechują się pewną indywidualnością, która sprawia, że nawet na jeden i ten sam temat powstają całkiem odmienne interpretacje.