na zdjęciu widnieje prof. dr hab. inż. Andrzej Kotecki, dr h.c. multi.

Prof. dr hab. Andrzej Misiuk, dr h.c.

Prof. dr hab. inż., multi Andrzej Kotecki, dr h.c. urodził się 30 sierpnia 1952 roku w Wieleniu nad Notecią (woj. wielkopolskie). W 1977 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera rolnictwa. W 1979 roku rozpoczął pracę w Akademii Rolniczej we Wrocławiu na Wydziale Rolniczym, gdzie przeszedł wszystkie szczeble awansu akademickiego. W 1985 roku obronił pracę doktorską i otrzymał stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii, a stopień naukowy doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii uzyskał  w 1991 roku, a tytuł profesora w 1995 roku.

Po czterech latach został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego. Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Kotecki jest uznanym i wiodącym specjalistą z zakresu uprawy roślin rolniczych, a zainteresowania naukowe obejmują szczegółowe zabiegi agrotechniczne i czynniki środowiskowe oddziaływujące na plonowanie i cechy jakościowe roślin, zarówno gatunków rodzimych jak i rzadko uprawianych w Polsce.