na zdjęciu widnieje  Prof. zw. dr hab., dr h.c. Jerzy KunikowskiProf. dr hab. Jerzy Kunikowski - profesor zwyczajny, doktor honoris causa, kierownik Katedry Edukacji dla Bezpieczeństwa, dyrektor Instytutu Pedagogiki (w latach 2002 – 2005), Dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii Podlaskiej i Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach (w latach 2005 -2012).

Działalność dydaktyczną i naukową rozpoczął w szkolnictwie wyższym w 1974 roku po ukończeniu studiów pedagogicznych. W 1978 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, w 1985 r. doktora habilitowanego nauk wojskowych, a w 1996 r. został mianowany profesorem.

Autor wielu prac naukowych i książek z zakresu edukacji dorosłych, edukacji obronnej i dla bezpieczeństwa, dowodzenia i wychowania oraz socjologii, w szczególności socjologii wojska; słowników z zakresu bezpieczeństwa narodowego, wiedzy obronnej i edukacji dla bezpieczeństwa oraz  około 400 publikacji i artykułów wydanych w kraju i za granicą. Profesor jest promotorem 16 doktorów i ponad 650 magistrów i dyplomantów.

Zdjęcia z wręczania doktoratu honoris causa
w Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, Kijów  9.04.2015 r.