• Wsparcie materialne Sekcja ds. Świadczeń dla Studentów udziela informacji w sprawie możliwości uzyskania wsparcia materialnego. Wszyscy studenci z Ukrainy potrzebujący pomocy - otrzymają doraźne zapomogi + mail i nr Sekcji + formularz
  • Zapewnienie miejsc noclegowych w Domach Studenta dla rodzin studentów i pracowników.
  • Wsparcie dla ośrodków akademickich z którymi współpracujemy i całego środowisko akademickie Ukrainy + lista i ja przygotuję list, do zamieszczenia na zakładkę
  • Wsparcie psychologiczne : Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami zapewnia możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej. Wszystkich, którzy borykają się z problemami natury psychologicznej zapraszamy na dyżur psychologa, który odbywa się w poniedziałki w godzinach: 15:30 – 16:30. Dyżur pełni Pani mgr Anna Kowalczyk, psycholog, konsultantka ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Osoby zainteresowane spotkaniem z psychologiem mogą zgłosić się dzwoniąc pod numer telefonu: 694 745 021, przyjść osobiście do biura Centrum (ul. ks. J. Popiełuszki 9, I piętro, pokój 137) lub skorzystać z możliwości spotkania w Google Meet (link do spotkania: https://meet.google.com/ddp-rkhf-dma?authuser=0)
  • Organizacja wsparcia w zakresie komunikacji w języku ukraińskim w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.
  • Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej wraz ze studentami filologii przygotowują darmowe, intensywne kursy z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy
  • Organizacja porad prawnych w ramach dyżurów pracowników Instytutu Nauk o Polityce i Administracji.
  • Uczelnia jest w kontakcie z NAWA w sprawie przyjmowania studentów uchodźców w ramach stypendiów dla cudzoziemców.
  • (czekam na nazwiska) do której można zgłaszać zarówno potrzebę pomocy, jak i inicjatywy wsparcia, w tym chęć indywidualnego zaangażowania się w pomoc (m.in. zbiórki żywności, wsparcie w znalezieniu pracy czy mieszkania, pomoc medyczna).